FUAR ÇALIŞMA GRUBU

Avrupa’da, ticari araç üretiminde 1. , pazar büyüklüğünde ise 4. sırada yer alan ülkemiz, birçok global otomotiv devi için proje geliştirme ve üretim üssü konumunda yer almaktadır. Bulunduğu coğrafyada ticari araç sanayiinde öncü role sahip olan ülkemizin bu başarısının uluslararası arenada tanıtımının yapılması ve bu alandaki profesyonellerin buluşma noktası haline gelmesi hedefiyle “Ticari Araçlar, Otobüs ve Yan Sanayi Fuarı” organizasyonu yapılmasına karar verilmiştir. Fuar Çalışma Grubu bu hedefi hayata geçirmek üzere 2006 yılında kurulmuştur.

Otomotiv Sanayii Derneği (OSD), Ağır Ticari Araçlar Derneği (TAİD) ve Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD)’ın işbirliği ile ilki 2007 yılında gerçekleştirilen “COMVEX İstanbul Ticari Araçlar, Otobüs ve Yan Sanayi Fuarı”, başlangıcından bu yana iki yılda bir İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilmektedir. International Organization of Motor Vehicle Manufacturers (OICA)’nın uluslararası fuar listesinde de yer alan COMVEX İstanbul Fuarı, Türk otomotiv sanayinin yerel ve bölgesel pazarlara açılmasına imkan sağlayan önemli bir konuma sahip olup, yeni ürün ve teknolojilerin sunulmasında önemli bir rol oynamaktadır. Sanayimizin Avrupa, Asya, Ortadoğu, Uzakdoğu, Güney Amerika, Kuzey Afrika coğrafyalarındaki konumunu daha etkin kullanmasına ve bölgedeki ticaretten daha fazla pay almasına katkı sağlamaktadır.

Fuar Çalışma Grubu, belirtilen çerçevede ülkemiz ticari araç sektörü tanıtımının etkin bir şekilde gerçekleştirilmesi ve fuarın her geçen yıl daha başarılı şekilde hayata geçirilmesi amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

COMVEX İstanbul Fuarı, 21-24 Mayıs 2016 tarihleri arasında 5. kez kapılarını ziyaretçilerine açacaktır.

Tarkan Burak
Çalışma Grubu Başkanı
Firma Adı Çalışma Grubu Üyeleri
Anadolu Isuzu İlke Ergun & Şebnem Uygurtürk
Ford Otosan Serkan Özerbay & Şebnem Duban & Pınar Tursun
Karsan Göze Aslankara
MAN Türkiye Arzu Arık & Kadri Başaran
Mercedes Benz Türk Başak Demiryumruk & Dilhan Kediker
Otokar Ersin Akdere & Tarkan Burak
Temsa Ebru Ersan & Feridun Tanır
Tofaş Taylan Savaş